Klubová výstava Lysá nad Labem 5.5.2007

Na výstavišti v Lysé nad Labem se při oblastní výstavě konala i klubová výstava se zadáváním titulů Klubový vítěz a klubový vítěz mladých.
Posuzovala zkušená rozhodčí, dlouholetá chovatelka barzojů, paní Zdena Holmerová.

Přihlásilo 16 chrtíků a ani jeden nechyběl! Je to jistě slušný počet, ale příjemnější by určitě bylo vidět alespoň dvacítku italáčků.
Určitě pomohlo i zavedení třídy štěňat – vystavena byla 4 štěňata a zaslouženě sklízela zájem přihlížejících. Navíc jejich kvalita byla velmi slibná, takže se do budoucna máme, doufejme, na to těšit.
Všeobecně byli vystaveni velmi hezcí chrtíci výborné kvality a tituly všech klubových vítězů, Nejlepší pes a Nejlepší fena a se bez diskuse dostaly do správných „pacek“.

Nejkrásnějším italských chrtíkem se stal a titul BOB vyhrál jediný nečlen klubu, ze Slovenska přijedší host, černý graciézní psík ELENDIL Gil-Endor.

Děkujeme paní Věře Slapničkové z chovatelské stanice Stříbrný potok, která sponzorovala ceny a pro všechny zúčastněné zajistila poháry. Nikdo tak neodcházel s prázdnou. Protože chrtíci byli posuzováni v kruhu nakonec, bylo poměrně dost času, si popovídat, navázat nové kontakty a poznat se mezi sebou.

Posuzovala Zdena Holmerová

PSI
Třída štěňat:
VN1 – Gil-Galad Gil-Endor (Cirion Gil-Endor x Brethil Gil-Endor)
Chov. Helena Podaná
Maj: Hana Vlasáková
Správný formát těla, ušlechtilá hlava, nůžkový skus, výborná horní linie, pěkně nesený ocas, obě varlátka sestouplá, klidný, vyrovnaný, hezky se prezentoval.
VN2 – Damián del Maestro Scalpellino (Bilbo Gil-Endor x Bolka del Maestro Scalpellino) Chov. Vít Čech
Maj: Martin Pavlenda
3 měsíční pes, barva modrá, tomu odpovídá pigment, velmi pěkná horní linie, ocas zatím nese příliš nad hřbetem, správný formát těla.
Třída mladých:
V1, CAJC, Klubový vítěz mladých – Dylan Bambíno Bohemia Baccara (Ruppert Skarak x Thalia Rebeca Skarak)
Chov. a maj. Miloslava Maršíková
Správný rámec, výborná hlava, dobře nasazené, nesené uši, nůžkový skus, výborná záď, dobře úhlené končetiny s dlouhým krokem.
V2 – Dian Bay Bohemia Baccara (Ruppert Skarak x Thalia Rebeca Skarak)
Chov. a maj. Miloslava Maršíková
Ušlechtilá hlava, chybí P2 dole, kratší krk, hezká horní linie, správný tělesný rámec, výborné úhlení.
Mezitřída:
V1, CAC, Klubový vítěz – Dio Diesel Bugsy (Ronaldo des Princes de Kazan x Holly di Branco Piccolo)
Maj: Václav Holoch
Správný tělesný rámec, hlava má rovné linie, nůžkový skus, výborná spodní linie, kratší ocas, pohyb typický.
V2 – Aeron de Marte Moor (Bilbo Gil-Endor x Meggy of Sussex)
Chov a maj: Marta Kubešová
Dobrý formát, hezká hlava, dostatečně hluboký hrudník, správná záď, ocas hůře osrstěn, úhlení končetin korektní.
Třída otevřená:
V1, CAC, Nejlepší pes, BOB – Elendil Gil-Endor (Secret d´Amour du Domaine de Chanteloup x Brethil Gil-Endor),
Chov. Helena Podaná
Maj: Zuzana Slivoňová, SK
Správný tělesný rámec, velice pěkná hlava, dostatečně hluboký hrudník, výborné úhlení obou párů končetin, graciézní pohyb.

FENY
Třída štěňat:
VN1, Nejlepší štěně – Boneta z Amálčiny zahrádky (Ciro Astoša x Cindy Bugsy)
Chov. Jaroslava Janoušková
Maj.: Věra Slapničková
Správný tělesný rámec, hlava má rovné linie, nůžkový skus, velmi pěkně úhlené končetiny, pohyb nelze posoudit, fenka je velmi temperamentní, dlouhý ocas.
VN2 – Fréawyn Gil-Endor (Insolitoazzuro´s Da Vinci x Romanzia des Trois Pyramides),
Chov. a maj. Helena Podaná
Elegantní fenka, má správné linie hlavy, výborná horní i spodní linie, na svůj věk se velice pěkně předvedla, kratší ocas.
Třída mladých:
V1, CAJC, Klubový vítěz mladých – Iris z Kopfsteinu (Bilbo Gil-Endor x Hilda z Kopfsteinu)
Chov. Milan Cséfay
Maj: Marie Vacková
Ušlechtilá hlava, správné proporce, čtvercový formát, výborné úhlení, velmi pěkný pohyb.
VD2 – Féba Feritte Bugsy (Honey Jakub King of Ivar x Holly di Branco Piccolo)
Maj: Andrea Veishaiplová
Dost silná kostra, správné linie hlavy, příliš klenutá bedra, hodně spáditá záď, v pohybu se špatně prezentuje.
VD3 – Carevna del Maestro Scalpellino (Champagne King of Ivar x Bolka del Maestro Scalpellino)
Chov. Vít Čech
Maj. Dana Adamovicová
Nůžkový skus, pigment odpovídá barvě srsti, kulatá lebka, jemná kostra, příliš úzký postoj obou párů končetin, v pohybu překlenutá bedra. Pohyb není typický pro italského chrtíka.
Třída otevřená:
V1, CAC – Holli Stříbrný potok (Bilbo Gil-Endor x Cloie Stříbrný potok)
Chov. Věra Slapničková
Maj: Marie Vacková
Jemná fenka, tomu odpovídá hlava, dlouhý krk, tmavé oči, hluboký hrudník, korektní horní linie, čtvercový formát, kratší ocas, hůře se předvedla.
Třída vítězů:
V1, CAC, Klubový vítěz, Nejlepší fena – Dame Fortuna Bugsy (Ronaldo des Princes de Kazan x Holly di Branco Piccolo)
Chov a maj. Eva Baxová
Správný tělesný formát, hezká hlava, dostatečně dlouhý krk, hluboký hrudník, v pohybu je lepší než v postoji.
V2, R. CAC – Cecilka Stříbrný potok (Ciro Astoša x Tsarskaja Dinastija Anna)
Chov. a maj: Věra Slapničková
Čtvercový formát, jemná kostra i hlava, výborná záď, krátký ocas, úhlení končetin dobré, výborný pohyb obou párů končetin.
V3 – Cindy Bugsy (Buráček z haldy písku x Holly di Braco Piccolo)
Maj: Jaroslava Janoušková
Obdélníkový formát, správné linie hlavy, kratší krk, hluboký hrudník, dobře úhlené končetiny, hůře se předvedla.