SPORTOVEC ROKU

Tento titul je udělován psům a fenám, kteří získají za své sportovní úspěchy v dané sezóně nejvyšší počet bodů a to pouze v době členství v KCHICH a mohou být uznány pouze psovi, jehož majitel nebo spolumajitel ve smyslu předpisů ČMKU  je členem KCHICH.

Chrtík sbírá body za účast na dostizích a coursingových závodech pořádaných členskými organizacemi FCI.

Nejpozději do 15. ledna následujícího roku zašle majitel přehled získaných bodů zapsaných do tabulky spolu s kopiemi zápisů v licenci na adresu sportovního referenta KCHICH.

Tabulka s přehledem získaných bodů musí obsahovat nejméně datum konání závodu ,  pořadatele závodu, umístění psa/feny a počet jedinců na startu.

Podmínkou přihlášení do soutěže je alespoň 10 dosažených bodů.

Pořadí soutěže Sportovec roku je vyhlašováno na členské schůzi následujícího roku pro psy i feny zvlášť, a zároveň je vyhlašován a oceněn Absolutní vítěz s nejvyšším počtem bodů.

BODY: Coursing – 1 bod za každého jedince, kterého pes/fena porazil

Dostih – 2 body za každého jedince , kterého pes/fena porazil