Klubová výstava v Náměšti nad Oslavou – 12. 6. 2010

Opět jsme měli velké štěstí na počasí. Z víkendu jen ten sobotní den byl slunečný a teplý, a to se právě konala naše klubová výstava. Pod vysokými stromy nádherného zámeckého parku bylo příjemně, kruh byl velikánský a dokonce i celkem rovný, takže všem se muselo běhat opravdu dobře. Letos se sice nepřihlásilo tolik psů jako loni, v tomto pohledu to byla účast dost skromná – pouze 19 chrtíků (což je pouhých 61% ve srovnání s loňskem), ale opět stoprocentní, nikdo nechyběl!

Naši chrtíci se na výstavě dobře bavili.

Navíc se objevilo hodně nových tváří a to je určitě pro budoucnost dobrým příslibem. A k tomu všemu se přijelo podívat i dost návštěvníků, kteří nevystavovali, takže chrtíků před začátkem výstavy pobíhalo po trávě spousta, bylo krásné pozorovat, jak jsou všichni v pohodě, hrají si spolu: prostě vytvořili jednu velkou chrtíkovskou rodinu.

Ceny pro vystavené chrtíky.

Připravena byla opět spousta cen – krmení Proplan, hodinky pro klubové vítěze, hrnečky, obojky, obleček pro BOBa a samozřejmě krásné poháry, kokardy a medaile. Nikdo neodešel s prázdnou.
Posuzovala paní Vlastimila Ronovská, zkušená chovatelka vipetů. Její rozhodování bylo naprosto konzistentní, bylo jasně vidět, jaký typ chrtíka se jí líbí – určitě se v tom projevila i její chovatelská zkušenost. Preferovala sportovní chrtíky s prostorným, i když trochu vipetím pohybem.

Je příjemné, že se představilo celkem 6 chrtíků ve třídě štěňat a dorostu, kteří se až na drobnou výjimku velice pěkně předváděli, a to byli prvně na výstavě. Určitě bychom uvítali ještě více takových začátečníků, vždyť mají jedinečnou šanci se přijít otrkat v milém prostředí. Klubovým vítězem mladých se stal jediný mladý psík Natan Stříbrný potok, který pak porazil svou mladou soupeřku a dostal i titul Junior BOB.

V dospělých psech byla účast hodně nízká, je tristní, jak málo psů se poslední 2 roky vystavuje. Titul Klubový vítěz zaslouženě získal (i když prakticky bez konkurence) Kewin Stříbrný potok. Tento psík stabilně podává špičkové výstavní výkony, jaké se opravdu hned tak nevidí! V čestné třídě se proběhl a na své dřívější výstavní úspěchy zavzpomínal už sedmiletý multišampion Bilbo Gil-Endor.

Mezi dvěma mladými fenkami zvítězila a titul Klubového vítěze mladých dostala černá Yvette Feritte Bugsy.

Boj mezi chrtími dámami o titul Klubová vítězka.

V dospělých fenkách byla konečně větší konkurence, takže jsme mohli vidět fenky opravdu různých typů. Mezitřídu snadno vyhrála krásná Wasabi King of Ivar, ve třídě otevřené byla Dolce Vita du Domaine de Chateloup sama, stejně jako jediná zástupkyně pracovní třídy Haralda Feritte Bugsy. Letizia z Kozího vršku sice byla jediná ve třídě vítězů, ale paní rozhodčí snadno odhalila její problematický pohyb, a tak díky známce velmi dobrá do dalších soutěží nezasáhla. Ve veteránech se představila téměř 13letá fenka Nina-Rosa des Trois Pyramides ve výborné kondici a dostala ocenění Nejlepší veterán.

Klubová vítězka - Haralda Feritte Bugsy (American Gigolo du Manoir des Ombreuses x Dame Fortuna Bugsy), chov. Eva Baxová, maj. Gabriela Černá.

Když šlo o určení Klubové vítězky, utkaly se tedy Wasabi, Dolce a Haralda. Dlužno říct, že obě zkušené výstavní fenky Wasabi a Dolce neměly svůj pravý den, zvláště Dolce opravdu nechtěla ukázat své přednosti, takže paní Ronovská zadala titul Haraldě pro její dlouhý, prostorný krok a krásný, vyrovnaný pohyb.

Nejkrásnější štěně - Blondie King of Ivar (Choc-issimo Piccolo zo Zámockého parku x Princess King of Ivar), chov. a maj. Iva Vaňková

Titul Nejkrásnější štěně získala Blondie King of Ivar, která se na svůj věk překrásně prezentovala, titul Naděje roku dala paní rozhodčí nejvyspělejší Calibře Feritte Bugsy. Ani pár ani chovatelská skupina se tentokrát výstavy neúčastnily.

Nadějí roku se stala Calibra Feritte Bugsy (Leon Feritte Bugsy x Deity Damaya Bugsy), chov. Eva Baxová, maj. Marcela Kubesová.

Nejkrásnější chrtík výstavy - Kewin Stříbrný potok (American Gigoglo du Manoir des Ombreuses x Cloie Stříbrný potok), chov. Věra Slapničková, maj. Zdeňka Harantová

No a pak už přišel vrchol výstavy, zadávání titulu nejkrásnějšího chrtíka – BOB. Asi nebylo sporu, že mezi čtyřmi zúčastněnými klubovými vítězi se nejlépe jevil Kewin, a tak mu právem patřilo absolutorium. Všem vítězům blahopřejeme k jejich úspěchům!
Po skončení výstavy si ještě účastníci mohli vyslechnout přednášku poradkyně chovu o pohybu chrtíka. O tom, že atmosféra výstavy byla velice příjemná a přátelská určitě svědčí fotografie – vidíte téměř samé rozesmáté tváře. A tak to určitě má být.

Děkujeme všem, kteří se výstavy zúčastnili, věříme, že to pro ně byl hezký a příjemně strávený den.

Výsledky klubové výstavy 12. 6. 2010 v Náměšti nad Oslavou

Posuzovala paní Vlastimila Ronovská

Třída štěňat

Black Boy King of Ivar